Leden 2013

Drabble

23. ledna 2013 v 14:32 | Kate Rojvol Raddle

Zadaná slova: zprostit, svalit, tuhnout

Dveře prostorného bytu v luxusní čtvrti se otevřely. Do malé vstupní haly vstoupil muž se ženou lehkých mravů. Oba měli něco popito. Zabouchl dveře. Žena se po něm pořád sápala. Rozvazovala mu kravatu, když v tom mu zazvonil telefon. Zvedl ho. "Dobrý…" začal. Blondýnka mu telefon sebrala. Zprostila ho rozhovoru s nudným kolegou.
Zavedl ji do ložnice. Cestou ji vysvlékal to bezmála oblečení, jež měla na sobě. Svalil ji na postel a poséval ji polibky.
"Ehm…" zaznělo ode dveří. Muž okamžitě poznal, kdo to je. Ztuhl. "Takže pracovní schůze?" zeptal se jeho syn. "Matka z toho nebude mít radost." Odešel.

Poslední zastávka - kadeřnictví

22. ledna 2013 v 13:32 | Kate Rojvol Raddle
Ve vesničce v méně rušné ulici stálo kadeřnictví. Velká okna byla poseta reklamními letáčky, takže dovnitř nebylo téměř vůbec vidět.
Mladá workoholička, která se vracela z práce domů, zrovna procházela kolem kadeřnického salónu. Bylo zvláštní, že si ho dříve předtím nevšimla. Přes nalepené letáky si všimla, že se vevnitř ještě svítí. Nezaváhala ani na vteřinu a vstoupila do budovy. Chtěla si dopřát trochu péče.

Utěšení

21. ledna 2013 v 7:38 | Kate Rojvol Raddle
Na noční obloze svítily hvězdy, kterým dominoval krvavý měsíc v úplňku. Toto znamení v této pověrčivé době znamenalo jen jediné. Stane se něco hrozného. Všichni se této noci obávali a napjatě vyčkávali na svítání.
V jedné skromné chatrči o jedné místnosti, bylo rušno. Mladá žena se chystala porodit své první dítě. Ležela na zemi podložené slámou vedle rozdělaného ohně. Její muž ji držel za ruku a podporoval ji. Porodní bába rozkazovala, co má její pomocnice, otec i rodička dělat. Po dlouhých hodinách bolestného porodu přišlo na svět zdravé dítě. Byla to holčička. Místností se rozlehl dětský křik. Matka tisknoucí své dítě na svou hruď, byla nejšťastnějším člověkem na zemi. Všechno se zdálo být v naprostém pořádku. Žena se podívala na svého muže a pak na dítě. Pořád plakalo. Snažila se ho utěšit, ale moc se jí to nedařilo. Pořád plakalo. Najednou jí hlava klesla, přestala dýchat, byla mrtvá. V tu chvíli dítě přestalo plakat. Natáhla své malé ručičky a usmála se. Pak už byla zticha. Jakmile si jí porodní bába vzala k sobě, usnula. Zabalila ji do čisté pleny a chovala. Otec se snažil svoji ženu probrat. Když si konečně přiznal, že je mrtvá, tak se rozbrečel jako malé dítě.

Noc

20. ledna 2013 v 19:03 | Kate Rojvol Raddle
Byla teplá červencová noc a na obloze zářivě svítily hvězdy. Téměř prázdnou ulicí se procházela dívka. Za celou tu dobu potkala jen jeden starší pár, který se vracel domů. Všude bylo ticho ani auta na silnicích nejezdila. Vracela se domů. Kousek před domem se zastavila. Uvědomila si, že ji někdo sleduje. Otočila se a viděla muže, jak jde k ní. Srdce ji bilo na poplach, na čele ji vyrašil pot. Dech se jí zrychlil. Muž se k ní blížil rychlým, ale přesto ladným krokem. Dívka začala couvat. Ve světle pouliční lampy si všimla jeho očí. Měl je zbarvené do červena. Jak tak couvala, zakopla o patník a upadla na chodník. Muž už stál téměř u ní. Dívka se vyděšeně postavila a dala se na útěk. Ohlédla se, jestli není za ní, ale ulice byla prázdná. Udělala další krok a v tom do něj vrazila. Ustoupila o několik kroků. Muž ji chytil pod krkem a přitlačil ke zdi opuštěného domu.
"Myslela jsi, že mi utečeš?" zašeptal ji do ucha.
"Ne. Prosím," šeptala vyděšeně. Snažila se mu vymanit ze sevření. Muž se jen ušklíbl. Věděla, co ji čeká… byla to smrt.

Ráno, když šly děti do školy, našli dívčino tělo bez krve...

Pianista

18. ledna 2013 v 20:10 | Kate Rojvol Raddle |  Ze života
Hotelovým pokojem se rozléhala hudba. Přesněji řečeno klavírní koncert uznávaného umělce. Na stole stála sklenička s whisky. Vedle ní se nacházely fotografie a přesné nákresy koncertního místa. Vzal si sklenici a upil doušek. Na malíčku se mu zaleskl prsten.


Další změna - 2. část

13. ledna 2013 v 11:00 | Kate Rojvol Raddle

Dorazili do města. V ulicích se to hemžilo samými policisty. "Vidíš, kvůli tobě se zburcovaly snad všechny policejní složky," konstatovala. "Máš štěstí, že po tobě nepátrám."
"Bys mě zatkla?" zeptal se. Odvrátila hlavu na druhou stranu a neodpověděla.
"Zaparkuj tady, na místo můžeme dojít pěšky. Navíc mezi lidmi budeme mít větší šanci. Určitě budou kontrolovat každé auto." V odpověď kývl a zaparkoval.
Vystoupili.

Další změna - 1. část

12. ledna 2013 v 0:13 | Kate Rojvol Raddle

Celá skupinka se skrývala v rozlehlém sídle před okolním světem. Uplynul den po útoku na národní banku v Londýně a na další dvě místa. Nikdo stále nevěděl, kdo útok zapříčinil. Všichni jen věděli, že jejich vůdce se skrývá někde v zemi a tak po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání.
"Nemůžu uvěřit, že to na mě navlíkli!" rozčiloval se opět Drake. Od rána to bylo již po několikáté. Nelíbilo se mu to, že nemůže vyjít na ulice země, aniž by se musel obávat o svůj život.
"Uklidni se Drakeu," uklidňoval ho otec. Pak vstal a bez jediného slova odešel, tak jak to měl ve zvyku.
Will, Chester a Elliott seděli na gauči a přemýšleli. Jejich plány teď byly zhatěny a museli vymyslet něco jiného.

09. kapitola

3. ledna 2013 v 14:23 | Kate Rojvol Raddle |  Voldemortovo tajemství
9. kapitola

Fiasko