Červen 2013

Tóny kávy

29. června 2013 v 13:01 | Kate Rojvol Raddle |  Ze života

Šššššššš.
Mlíko v konvičce se mění na hustou pěnu. Kroužím s ní a pak nalévám ji do horké kávy. Ještě ozdobit čepičku ornamentem a cappuccino je hotovo.
"Káva je hotová," říkám obsluze. Sličná dívka bere podšálek a odchází. Nestačil jsem se s ní seznámit. Nastoupila před pár dny jako brigádnice. Je pěkná, ale na můj vkus moc mladá.
Umývám si pracovní místo, vyklepávám sedlinu z páky a otírám ji. Musím mít uklizeno na další objednávku. Tenhle job se neobejde bez hygienických předpisů. Naneštěstí není doba velkého frmolu.
Opírám se o desku pultu a rozhlížím se. Vypadá to, že budu mít pár minut pokoj. Letmo se dívám na talíř se svým obědem. Přinesli mi ho před deseti minutami. Určitě už je studený, ale hlad mám jako vlk. Hladově se na něj vrhám.

Barevný Den dětí

23. června 2013 v 16:55 | Kate Rojvol Raddle |  Anime

Sluneční paprsky ozařovaly mýtinku, kterou si vybrali pro svůj účel. Použili pár technik a za pár okamžiků před nimi stál mohutný hrad. Tyčil se do výšky bezmála dvaadvacet metrů. I když zdi byli jen ze dřeva, vypadaly kamenně a studeně. Dokonalá náhražka za opravdový hrad. Vybavení uvnitř bylo taktéž přesné. Dalo spousty práce nachystat nábytek, koberce, osvětlení a veškeré místnosti. Všechno muselo vypadat bezchybně, jinak by to mohli hned zabalit.
Vše bylo přichystáno a tak jim nezbylo nic jiného než čekat do tmy.