Červen 2014

Všední den kageho

29. června 2014 v 11:56 | Kate Rojvol Raddle |  Anime
Ještě pořád tomu nemůžu uvěřit. Před pár dny za mnou rada vesnice přišla, že jsem nejlepší kandidát k tomu, abych se stal již šestým Takikagem vesnice. Naše vesnice nebyla jinak zvlášť rozlehlá, jako bylo pět velkých skrytých vesnic, ale jestli jsme chtěli, aby v naší vesnici panoval řád, museli jsme i my si volit své pány, kteří se budou starat.
Stál jsem v kanceláři, jež sídlila ve vysoké budově hned vedle hlavního vodopádu. I přes zavřená okna jsem slyšel hukot s ním spojený. Nějak jsem neměl odvahu posadit se za přeplněný stůl. Říkal jsem si, že tohle musí být hodně špatný sen a že se z něj musím co nejdřív probrat. Štípal jsem se do ruky, ale neprobouzel jsem se. Povzdechl jsem si. Tohle nebyl sen, ale skutečnost.

07. kapitola

3. června 2014 v 14:54 | Kate Rojvol Raddle |  SGU
Destiny vyskočila z FTL. V celé této části vesmíru se nacházela pouze jediná planeta. Světla vycházející z oken lodi postupně zablikala. Mohlo to být důsledek vystoupení z FTL prostoru.
Do řídící místnosti se vrátil Rush následován Alai. Tvářili se, jako by se potkali před místností. Brody s Elim je sledovali. Věděli, že zůstali sami a zajímalo je, co se stalo.
Rush přistoupil ke třetí konzole, zatímco nová pasažérka zůstala stát u stěny s rukama založenýma na prsou. Neslyšně si poklepávala nohou.
"Co ta planeta?" ozvalo se z vysílačky.
"Je jediná v této části vesmíru. S největší pravděpodobností je plynná," odpověděl Eli.
"Nejspíš?" Chrčivý zvuk.