Červenec 2014

08. kapitola

28. července 2014 v 18:21 | Kate Rojvol Raddle |  SGU
Velitel spal ve své kajutě, když loď vyskočila z FTL. "Pane, vystoupili jsme z FTL," zaznělo z vysílačky, jež ležela na stole. Otočil se na druhý bok, nechtělo se mu vstávat. Další volání. Nezbylo mu nic jiného než vstát. Oblékl se a zamířil do řídící místnosti.
"Kde to jsme?" zeptal se, jakmile vstoupil. Hned za ním byla Alai. Cestou se pro ni zastavil. Domluvili se - spíše mu nařídila -, že chce být u každého jeho rozhodnutí. Šestero zvědavých očí se na ni podívalo. Plukovník je vybídl, aby pokračovali.
"Jsme ve sluneční soustavě," začal nejistě Brody. "Jsou tu čtyři planety, jenže nemůžeme zjistit, jestli jsou obyvatelné. Nemáme mnoho energie." Několikrát pokýval hlavou.

Smrt v tunelech

8. července 2014 v 21:43 | Kate Rojvol Raddle |  Ostatní
Doplahočila jsem se k hustému porostu, jež mi bránil pokračovat poklidně dál. Zastavila jsem se a dívala se před sebe. Vždycky, když jsem sem přišla, přemýšlela jsem, jestli je tohle místo nějak očarované nebo příroda brání lidem k dalšímu postupu. Pokrčila jsem rameny. Tohle se už asi nedozvím.
Klekla jsem si na všechny čtyři. Při zemi mezi hustými keři bylo místo, kudy se dalo prodrat dál. Nebylo pořádně vidět, pokud jste nevěděli, co hledat. I s mojí malou postavou jsem měla potíže prodrat se přes tu hustou část lesa.