Únor 2015

Poslední koupel

27. února 2015 v 19:14 | Kate Rojvol Raddle |  Ze života
Svlíkám se. Bosé chodidla mám položené na chladných kachličkách vedle bot. Už je nepotřebuji, tak jako šat. Rukama se objímám, pořád mám ten pocit studu, i když jsem sama. Nepřemýšlím o tom, co chci udělat. Vím, proč tu stojím. Vím, co udělat. Vím, že rozhodnutí nezměním. Vím, proč to chci udělat. Vím proč…
Rukou si projíždím vlasy. Do nedávna jsem je převážně nosila stažené, ale teď - to bylo jinak.

Smrtka

8. února 2015 v 10:21 | Kate Rojvol Raddle |  Fantasy
Prázdnou ulicí se rozléhaly výstřely. Dva nepřátelské gangy se dostaly do křížku. Nikdo z místních obyvatel nevolal policii. Střílení v této části města bylo na denním pořádku, občasné přestřelky policie neřešila. Už tak přišla o několik svých dobrých příslušníků. A když při tomhle nebyl zraněn nějaký nevinný člověk, raději dělala, že se nic neděje.
Vlastně o tomhle incidentu ani policie nevěděla, jen jedna postava zahalená v černém plášti s hlubokou kapucí. Seděla na střeše jednoho domu, ve kterém kdysi dávno byl obchod s potravinami, a vedle sebe měla položenou velkou kosu. Všechno dychtivě sledovala.

09. kapitola

7. února 2015 v 18:32 | Kate Rojvol Raddle |  SGU
Na stole i podlaze se váleli součástky. Většinu našla ve zbrojnici, kterou ještě nenašli, protože byla v neprozkoumané části. Tu málo tajně vzala z pozemských technologií. Sice již byli nějak rozbité, ale jistě by se zlobili, kdyby to zjistili. Byl to jejich majetek a určitě by se odvolávali na to, že by to časem zpravili. Konečně to měla hotové. Stačilo to jen vyzkoušet.
Chtěla nenápadně vklouznout do jídelny, jenže účinek byl opačný. Kdo si jí všiml, zmlkl a to se šířilo jako vlna. Jako by byla špión, který se nesmí nic dozvědět. Pokrčila rameny. Našla Eliho sedět s nějakou dívkou. Zamířila k nim a přisedla si. Rovnou se natáhla po Eliho porci. Vzala si scvrklé jablko. Oba ji pozorovali, jen Eli se zájmem. Ukousla malé sousto a položila jej na přístroj, jež stvořila.