Chci žít v tomto světě trochu déle - 1. kapitola 1. část

11. prosince 2016 v 20:10 | Kate Rojvol Raddle |  Chci žít v tomto světě trochu déle
Hlouček studentů stál na staře vypadající chodbě. Čekali na profesorku, která měla kabinet hned vedle učebny. Už zase měla pětiminutové zpoždění - jako vždycky. Odemkla dveře učebny a vstoupila dovnitř. Studenti ji následovali. Začali si sedat na svá místa až na jednu, která přistoupila ke katedře. Dneska měla mít prezentaci, a tak se šla připravit. Vyučující na ni pohlédla, pak si uvědomila, že po ní nic nechce, tak udělala docházku. Zapnula počítač, posbírala si věci a uvolnila místo u katedry.

Studentka strčila do zařízení flesh disk a spustila prezentaci. Stoupla si před své kolegy s tužkou v ruce, s níž si nejistě točila. Byla nervózní. Nesnášela přednášení před někým cizím. Sice to byli její spolužáci, ale neznala je dost na to, aby se mezi nimi dokázala uvolnit. "Dobrý den," hlas se jí trochu třásl, ale pokračovala, "jmenuji se Amrit a dnes bych vám chtěla odprezentovat úryvek z Alexandreidy." Zhluboka se nadechla. Vrtila se ke stolu, aby posunula snímek. Zůstala stát natočená spíše k počítači, aby se nemusela dívat na své spolužáky. Někteří z nich vypadali opravdu zaujatě, a to ji ještě víc vyvádělo z míry. "Úryvek pochází…" zarazila se, když obrazovka skočila. Podívala se za sebe na stěnu, jestli se jí to nezdálo. Chvíli čekala, jestli se to bude opakovat. Užuž se chystala pokračovat, kdy obrazovka znovu skočila.
Obrazovka monitoru zčernala. Povídala se na vyučující, aby jí poradila, co dál. Bez prezentace nemělo smysl pokračovat. Za pár sekund se na obrazovce objevil snímek se znakem orla. Z reproduktorů, které byly velice dobře skryty, se ozval hlas: "Poslal jsem pro tebe." Jak to všechno nastalo, tak to i rychle utichlo.
Místností se rozlehl šum poposedajících studentů. Všichni po sobě házeli zmatené pohledy. Amrit se podívala na učitelku, aby zjistila, zdali má pokračovat. Vypadala zmateně, ale přesto ji vybídla. Zkoumavě si je prohlížela. Ani jeden z nich nevypadal, že by je prezentace dál zajímala. Pokračovala: "Úryvek pochází z doby…" Dveře se otevřely. To je podruhé, co byla přerušena na jedné větě.
Do místnosti vstoupil nějaký muž. Na sobě měl černé motorkářské oblečení a u pasu se mi pyšnil revolver. Zastavil se a rozhlédl se po místnosti. Všichni zmlkli. V učebně by bylo slyšet spadnutí špendlíku. "Amrit…" pravil s přízvukem. Byl to cizinec. Všichni se podívali na osobu, co stála takřka vedle něj. Muž se otočil a zkoumavě si prohlédl dívku. V jeho očích bylo něco podivného. Jako kdyby se na ni díval sám ďábel.
Jen hučení počítače vyplňoval tichou učebnu svým hlasitým předením. Vstoupil další muž. Na sobě měl oblek, ale nevypadal na úředníka. Také mu pod sakem šel vidět obrys pistole. Ani jeden nevypadal na to, že by někomu řekl, co se tady děje. Studenti jen mlčky seděli. Už jen pohled na pistol je k tomu přinutil. "Jo," řekl muž v obleku a odepl si přezku u pouzdra. Tím chtěl ostatním naznačit, aby se vyvarovali hrdinských čili hloupých činů.
Muž v motorkářském přistoupil k stojící dívce. Zvedl ruku a udeřil ji do obličeje. Vyjekla, ucouvla několik kroků a zády narazila na stěnu. Ruku automaticky přitiskla na obličej. Než si stačila uvědomit jakoukoli bolest, schytala další ránu, která ji poslala k zemi. Svíjela se na boku a rukama si chránila hlavu, kdyby přišli i kopance. Vyplivl něco cizí řečí a zvedl ji na nohy.
Ruce ji bezradně visely podél těla. Když ji však chytil pod krkem, snažila se jeho sevření povolit. Na stehně ucítila vibrace od příchozí esemesky. Začala šátrat v kapse, zatímco se druhou rukou snažila zmírnit sevření.
Praštil s ní o zeď a z ruky jí vyletěl mobil. Rachotem spadl na zem. Útočník se po hluku podíval, přitom ji pustil. Čekal na verdikt svého kolegy.
 


Komentáře

1 Kate Rojvol Raddle Kate Rojvol Raddle | Web | 11. prosince 2016 v 20:20 | Reagovat

Blogu se nějak zavařily motory a říká, že tato kapitola už má 40 000 znaků. Kdyby někdo náhodou věděl, co s tím, tak pište, protože to je jen přes 7 000 znaků.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama